Özel İmalat Yakıt Filtreleri

Hemen Yakıt Filtresi Teklifi Alın

Özel İmalat Yakıt Filtreleri


Yakıt filtreleri, fuel-oil, nafta ve benzin gibi petrol türevi yakıtlarda suyu ayrıştırıp parçacık filtrasyonu yaparak motoru, supapları, yakıt pompası ve enjeksiyon sistemini aşınma ve korozyona karşı korur. Dokusal yapıları ile de farklılık gösteren yakıt filtreleri yakıtın temiz kalmasını sağlayarak tüketimi minimize eder ve yakıt performansını artırır. Yakıtı geçirirken suyu ayırarak sistem dışında tutacak şekilde tasarlanan yakıt filtrelerinin filtre katmanları birkaç katmandan oluşur ve her biri işlevsel özellikleri bakımından farklılık göstererek motorun sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.

Motorlar günümüzde; işlevini yitirmemiş bir yakıt sitemi ve temiz yakıtla, az yakıt tüketiminde çok performans üretmek üzere tasarlanmıştır. Motorun problemsiz çalışması için temel gereksinim, sağlıklı bir yakıt sitemi ve temiz yakıttır. Yakıt sisteminin sağlıkla çalışabilmesi ve motorun az yakıtla çok güç üretebiliyor olması için, birincil olarak sistemde dolaşan yakıtın temiz olması gerekmektedir. Kullanılan yakıtların %50’ si ISO 4406 18/16/13 ( 2500 partikül /1ml / 4µm© ) yakıt temizlik standardını karşılamamaktadır. Temiz yakıt, kullanılan yakıtlarda bulunan; kir ( toz, pas, organik kirleticiler ) ve suyun yüksek verimle temizlenmesi ile olmaktadır. Araç kullanırken en büyük gider yakıt tüketimidir, bu tüketimi verimli kılmak ve sistemi korumak önemli bir kazançtır. Araç üreticisinin tavsiye ettiği yakıt cinsinden başka kullanılacak yakıt türevleri ve katkıları, sağlıklı filtrasyon yapılamamasına yol açar ve sisteme zarar verir.


 •  DİKKAT! Sızdırmazlık; motorlarda kullanılan yakıtın parlayıcı olması insan hayatını da tehdit ettiğinden dolayı, filtrelerdeki sızdırmazlık çok önemlidir. Filtrenin teknolojik proseslerde üretilip, test ekipmanları ile %100 testten geçirildikten sonra satışa sunulması gerekir.
 •  Verimlilik; sistemde kullanılan filtrenin direnç oluşturmadan 1-10 mikron aralığında süzme yapabilmesi ve %99 suyu ayırıp tutabilmesidir.
 •  Teknolojik malzemeler ile üretilmiş yeni nesil filtreler, yüksek verimle hem su ayrıştırır hem de kir tutar. Ayrışan suyun miktarına bağlı olarak da filtrede hapseder.
 •  Basınç Farkı; akışa karşı direnç olarak da ifade edilebilir.Kaliteli olması gereken filtreleme malzemesi; hem yüksek verimli, hem de kendisinden beklenen ömürde yüksek basınç farkı oluşturmadan kir ve su tutma kapasitesi yüksek olmalıdır.
 •  Özellikle dizel yakıtta suyun olması muhtemeldir ve dizel yakıt sistemlerinde ısı değişimi yoğun olduğundan dolayı, filtre malzemesinde suya, korozyona ve ısı değişimlerine dayanıklı teknolojik malzeme ve kaplama yöntemleri kullanılmalıdır.

  Temelleri 1980 yılında atılan Başak Filtre, tüm ithalat ve ihracat faaliyetlerinde yenilikçiliği ve sürekli
  gelişimi gözeterek kazandığı “Türkiye’deki en büyük filtre ağı” olma başarısını sürdürüyor.

  Başak Filtre Kurumsal

  Adres : Merkez İstanbul

  Ferhatpaşa Mah. 79. Sk. No:20 Ataşehir, ISTANBUL

  Tel:

  +90 216 471 12 60 (Dahili : 147)
  +90 533 052 15 02

  Adres : Bursa Şube

  Tel: +90 (224) 441 77 65 - 40

  Alaattinbey Mah. Nilüfer Tic. Merk. 641 Sok.No:2/A1 Nilüfer-BURSA

  EMAIL

  [email protected]

  Cart