Hidrolik Filtreler

Hemen Hidrolik Filtresi Teklifi Alın

Hidrolik Filtrasyonunun Önemi


Özel imalat hidrolik filtreler, makinelerin hata süreçlerinin başlamasını engellemek ve sistem elemanlarını aşınmalardan korumak amacıyla akışkanın temizliğini sağlayan filtrelerdir.Daha çok yüksek basınç ve çevrim sayılarıyla çalışan İş makineleri gibi hidrolik sistemlerde, hidrolik yağ içerisindeki parçaların süzülmesi ve ihtiyaç duyulan basıncın oluşabilmesi için hassas süzme yapan ve özel filtre kâğıtları bulunan hidrolik filtrelere ihtiyaç duyulur.

Hidrolik devrelerde üç tip olarak bulunan depo (emiş), dönüş ve basınç filtrelerinde kullanılan hammaddelerin hassas ve yüksek kir tutma kapasiteleri sayesinde sistemin tüm önemli elemanları ile diğer makine ve parçaların uzun ömürlü olmaları sağlanırken hidrolik sistemin de kesintisiz olarak çalışması sağlanır.

 

Özel İmalat Hidrolik Filtresi


 

Hidrolik Filtresi nedir?

Hidrolik sistemleri içinde hidrolik yağın çevrimini yapan ve bu akışkanı sistemde filtreleyerek kullanılan makinenin ya da ürünlerin ömrünün uzamasını sağlayan çok önemli bir devrenin parçasıdır.

Hidrolik Filtresi Tipleri?

Bu tarz sistemlerde üç çeşit filtre kullanılabilmektedir. Bu filtre çeşitleri; dönüş filtreleri, emiş filtreleri ve basınç filtreleridir. Sistemdeki hidrolik yağ basılırken, emilirken ya da hidrolik yağ tankına geri dönüş yaparken farklı çeşitlerde filtrelenebilmektedir. Filtre işleminden geçen yağ sistemin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Özel imalat hidrolik filtresi üretimi

Birçok firma özel imalat hidrolik filtre üretmektedir. OEM üreticisi olan firmaların yapmış olduğu filtrelerin daha uygun olması amacıyla yapılan bu süreçte firmalar hidrolik filtrelerin data sheet’lerine sahip olmadan ürünlerin uzunluk, dış çap,  iç çap gibi boyutları üzerinden ürünün muadilini yapmış olup özel imalat hidrolik filtre olarak piyasaya sunmaktadır. Fakat özel imalat hidrolik filtre yapılması sürecinde en önemli kısım olan filtre kâğıdının özelliğine (Örneğin: Micron değeri vb.) dikkat etmeden özel imalat hidrolik filtrenin filtreleme süresini ve kapasitesini göz önünde bulundurmamaktadır.

Hidrolik Filtresi Değiştirme Süreci

Özel imalat hidrolik filtrenin değiştirilme saati OEM ürününden ya da muadili olan ürünlerden çok daha kısadır. Aynı zamanda bu tarz özel imalat hidrolik filtreler görevini tam değerinde yapmamasından dolayı hidrolik yağının filtrelemesinde gerekli görevi yapamayıp kullanılan makine ya da ürünün ömrünün kısalmasına yol açmaktadır.

Özel İmalat Hidrolik Filtresi Üretiminde Başak Filtre farkı

Firmamızın en çok önem verdiğimiz konu olan özel imalat hidrolik filtrelerde istenilen hidrolik filtrenin boyutları dışında (Uzunluk, İç çap, Dış çap vb.) yapması gerek görevin yapılmasını da sağlamak adına dikkat etmektedir. Bu yüzden özel imalat hidrolik filtre üretilirken talep edilen hidrolik filtrelerin tüm verilerine ulaşıp özel imalat hidrolik filtrenin yapması gereken filtrelemeyi tam anlamıyla yapacağının garantisini vermekteyiz. Özel imalat hidrolik filtrenin çalışma saati de OEM hidrolik filtreler ile aynı sürede olup daha uzun çalışmasını sağlamak için de gerekli geliştirmeler yapılmaktadır.

Üretimimiz olan özel imalat hidrolik filtrenin kullanmış olduğunuz hidrolik yağın ve makinenizin ömrünü uzatmasına yardımcı olmaktadır. Özenle üretilen özel imalat hidrolik filtre maddi olarak da sizlere avantaj sağlayıp, günümüz için önemli olan maliyet konusunda da firmanıza avantaj sağlamaktadır.

  Temelleri 1980 yılında atılan Başak Filtre, tüm ithalat ve ihracat faaliyetlerinde yenilikçiliği ve sürekli
  gelişimi gözeterek kazandığı “Türkiye’deki en büyük filtre ağı” olma başarısını sürdürüyor.

  Başak Filtre Kurumsal

  Adres : Merkez İstanbul

  Ferhatpaşa Mah. 79. Sk. No:20 Ataşehir, ISTANBUL

  Tel:

  +90 216 471 12 60 (Dahili : 147)
  +90 533 052 15 02

  Adres : Bursa Şube

  Tel: +90 (224) 441 77 65 - 40

  Alaattinbey Mah. Nilüfer Tic. Merk. 641 Sok.No:2/A1 Nilüfer-BURSA

  EMAIL

  [email protected]

  Cart